دوشنبه 6 بهمن 1399 Monday 25 January 2021 11 جمادی‌الثانی 1442

مشاوره رایگان

انجام مشاوره در ضمینه اخذ هر گونه تسهیلات

نوشتن طرح توجیهی

نوشتن طرح توجیهی  تایید برای هر سازمانی.

اشنایی با روش پرداخت و بازپرداخت وام

on . منتشر شده در مشاوره

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

پرداخت و بازپرداخت وام

هنگامي كه شرايط اعطاي وام به شخصي بررسي و از نظر بانك تاييد شد ,بانك در يك تاريخ معين اقدام به عقد قراردادي بين بانك و شخص وام گيرنده مينمايد و تمام وجه وام را به صورت نقدي به وام گيرنده تحويل مينمايد و پس از گذشت يك ماه از اين تاريخ سر رسيد اولين باز پرداخت با توجه به مبلغ وام و ميزان اقساط فرا ميرسد و اين اقساط شامل بخشي از اصل پول و بخشي از سود ان ميباشد كه بايد بصورت تمام و كمال به بانك پرداخت شود در غير اين صورت مستلزم پرداخت جريمه ديركرد وام ميشود و در صورت عدم پرداخت اصل قسط و ديركرد ان توسط مشتري بانك ميتواند از طريق اوراق ضمانت و ضامنين شخص اقدام به وصول مطالبات خود كند.عدم باز پرداخت به موقع اقساط بانک موجب خواهد شد که بانک از اهرم های مالی مختلفی نظیر مسدود کردن حساب مشتری ,به اجرا گذاشتن اسنادی که در رهن بانک هستند ویا نسبت به وصول چک های ضمانت که شخص وام گیرنده یا ضامنین وی در اختیار بانک گذاشته اند اقدام نماید.بازپرداخت وام دینی است که مستقیما بر گردن شخص وام گیرنده است و علاوه بر اینکه پرداخت به موقع ان امری واجب است میتواند معیار خوبی جهت سنجش میزان خوش حسابی و بررسی جهت پرداخت تسهیلات اعطایی بعدی باشد.

بانک مرکزی براساس محاسبات به عمل آمده درخصوص توان پرداخت تسهیلات بانک ها در سال 1387 وباتوجه به اهمیت توسعه ساخت مسکن و افزایش عرضه آن با صدور بخشنامه ای، شرایط پرداخت تسهیلات به طرح های بخش مسکن با اولویت طرح های نیمه تمام را به مدیران عامل بانک های ملی ایران، صادرات ایران، ملت، تجارت، رفاه کارگران و مسکن اعلام کرد.

مشتری باید طرح مصوب ساخت و حسب مورد پروانه معتبر شهرداری محل را دارا بوده و در زمان ارائه تقاضای تسهیلات، این مدارک را ارائه نماید لذا از تشکیل پرونده برای طرح هایی که فاقد مدارک فوق هستند خودداری میشود.

مسوولیت توجیه فنی اقتصادی طرح و احراز پیش بینی سودآوری طرح به عهده اعضای هیات مدیره و مدیر عامل بانک میباشدو این بررسی باید در داخل ساختار سازمانی بانک صورت پذیرد. این مسوولیت در مورد همه طرح ها از جمله طرح های معرفی شده از سوی مراجع و نهادها و کارگروه های مختلف دولتی است و معرفی طرح توسط آنها، نافی و رافع مسوولیت بانک در ارزیابی طرح و بررسی وثایق مربوطه و کامل بودن مدارک و تصویب آن توسط بانک نمی باشد. بانک موظف است نسبت به نظارت بر مراحل پیشرفت کار اقدام و پرداخت های مربوط به هر طرح در مراحل مختلف پیشرفت کار و اخذ تایید مهندس ناظر پروژه همچنین دستگاه نظارت بانک را انجام داده به نحوی که اطمینان لازم برای مصرف تسهیلات دریافتی در محل طرح موضوع قرارداد برای بانک فراهم اید.

این اعتبار براساس مسوولیت بانک در تنظیم منابع و مصارف بانک و عدم اضافه برداشت از بانک مرکزی محاسبه و ابلاغ شده است . گزارش عملکرد و وضعیت بانک مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهد گرفت تا درخصوص رعایت مدیریت منابع و مصارف در بانک همچنین لزوم یا عدم لزوم اصلاح و تغییر در سقف ابلاغی تصمیم گیری بشود. بدیهی است طرح های مسکن با زیربنای کمتر و طرح های مصوب مسکن مهر و طرح های مورد اجرا در مناطق محروم از اولویت پذیرش برخوردار خواهند بود.

پس از تکمیل طرح و صدور پایان کار ساختمان و حسب مورد صدور سند تفکیکی، تمام یا بخشی از تسهیلات متعلقه متناسب با ضوابط بسته سیاستی - نظارتی بانک مرکزی به صورت اعتبار خریدار قابل تبدیل است. گزارشی از پیشرفت کار و تسهیلات پرداختی و اقدامات نظارتی آن بانک باید حداکثر تا دهم ماه بعد به بانک مرکزی ارسال گردد.

خدمات ما

 • مشاوره اخذ وام میلیاردی با طرح توجیهی برج سازی +

 • اشخاص حقیقی(کسبه) +

  (( مدارک مورد نیاز برای شرکتها و اشخاص حقیقی )) کلیه اشخاص حقیقی بنا به درخواست و نیاز خود میتوانند تا 70%
 • اشخاص حقوقی(شرکتها) +

  (( مدارک مورد نیاز برای شرکتها و اشخاص حقوقی )) مدارک شناسائی شرکت : _ درخواست کتبی همراه با آدرس و تلفنهای مربوطه.
 • نحوه قیمت گذاری املاک +

  فرمت نسبی و تقریبی قیمت گذاری املاک برای پرداخت تسهیلات متاسفانه قریب به اتفاق اشخاصی که در خواست تسهیلات میدهند
 • وام خرید مسکن +

  وام بلند مدت خرید مسکن وام خرید مسکن تا سقف 500 میلیون تومان با اقساط 36 الی 96 ماهه با
 • 1
 • 2
 • 3

ارتباط با ما

راه های ارتباط با مشهدوام

 تلفن های تماس  09151670014--09153158062

ایمیل :                     mashhadtower@gmail.com 

نظرات کاربران سایت

 • محمدرضا حسینی

  عالی بود خیلی استفاده کردم از مطالب مفیدتون
 • صادق علمی

  ممنون از زحماتتون جناب مهندس
 • حسین خالقی

  ممنون از مشاورتون عالی بود بدرد من که خیلی خورد
 • 1
 • 2
 • 3